KYKLOP o.p.s.: Někdo vidí, někdo ne, společně se bavíme!

KYKLOPband

Fotografie KYKLOPbandu

KYKLOPband je natolik výjimečný a v dnešní době již i oblíbený hudební soubor (chcete-li "kapela"), že se stal jednou z důležitých aktivit Kyklopa.

Kdy a jak vznikl?

Jelikož KYKLOP má velmi rád hudbu a výuka hudebních oborů je i jedna z jeho stěžejních aktivit, byl vznik KYKLOPbandu tak nějak nevyhnutelný a logický. Jako oficiální datum vzniku bylo stanoveno 6. 8. 2012, ale jeho de facto zakladatelé (Radim Goric, Daniel Sobota, Tereza a Monika Illekovi) hráli v barvách KYKLOPA již od jeho vzniku jako takového.

Čím je tak výjimečný?

Jeho celorepublikovou zvláštností (ne-li dokonce celoevropskou a celosvětovou) je, že se z 80% skládá z dospělých těžce zrakově postižených muzikantů. Např. v roce 2015 činil počet členů bandu 10, z toho byli 2 vidící.

Co hraje?

Jeho stěžejním repertoárem je převážně hudba českých interpretů od 70. let až do současného popového, rock and rollového a rockového stylu.

KYKLOPband však hraje pro posluchače i ochutnávky skladeb jazzových a vážné hudby.

Možnosti veřejné produkce

KYKLOPband je schopen hrát vystoupení kratší i delší, charakteru koncertního, plesového, zábavního i motivačního (např. Motivační koncerty pro ZŠ i SŠ).

Disponuje jednoduchou základní aparaturou a starším, ale prozatím pojízdným mikrobusem, takže je nezávislý na jiných komerčních subjektech a v souvislosti s tím i finančně méně nákladný.

Jaké má obsazení?

Příčná flétna, kapelník: Mgr. Daniel Sobota
Klarinet, zpěv: Tereza Illeková, DiS
Klarinet: Monika Illeková, DiS
Kytara, hoboj, saxofon, zpěv: Radim Goric
Klávesy: Mgr. Jiří Valůšek
Klávesy, kytara, zpěv, baskytara: Mgr. Ivan Jelenčič
Baskytara: Martin Němec
Bicí souprava: Radoslav Pinka

Vidící z členů a hostujících pouze: Martin Němec, Radoslav Pinka

Kontakt

V případě zájmu o naše vystoupení či náš koncert nás kontaktujte.

Kontakt (Mgr. Daniel Sobota)